Chevrolet şaseden parça sorgulama

Chevrolet marka otomobiller için şase numarasından oto yedek parça sorgulama

Chevrolet markalı araçlarınız için geliştirilmiş chevrolet şaseden yedek parça sorgulama sistemine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Chevrolet markası otomobilin yanı sıra kamyonet ve kamyon üretimi de yapmaktadır. Şireket 1915 yılında kurulmuştur ve merkezi Amerikadır. Kurucusu Louis Chevrolet 1918 de hisselerin %54.6’sını General Motors’a satmıştır.

Şase numarası nedir ne işe yarar?

Şase numarası fabrikada üretimden sonraki özelliklerinin kayıt altına alındığı kimlik numarasıdır.17 harf ve rakamlardan oluşur ve hatalar dışında benzerisizdir. Şase no ile otomobilin pek çok özelliğine ulaşılabilir.Yetkili servisler, bakım – onarımları ve orjinal parça değişikliklerini otomobilin şase numarasına kayıt ederler. Böylece otomobillerde yapılan değişiklikler kayıt altına alınmış olur.Yedek parça satıcıları ise üreticilerin sunduğu kataloglardan şase numarası girişi yaparak gerekli parçaların orjinal numaralarına ve kodlarına ulaşabilirler. Sinsed oto yedek parça‘nın sunmuş olduğu sistemde ise orjinal numaralar stoktaki parça kodları ile eşleştirilerek kategorilere ayrılır ve size sadece parçaları inceleyip satın almak düşer.

Şase no sorgulama

Otomobillerin şase numaraları 17 harf ve sayıdan oluşur. Doğru bir şekilde şaseden sorgulama yapılabilmesi için şase numarasının hatasız olması gerekmektedir. Chevrolet markaları otomobiller 2015 de Türkiye ve Avrupa pazarından çekildiği için 2015 model yılına kadar şase no sorgulamaası yapılabilmektedir.

Şase numarasını nerede bulabilirim?

Şase numarası otomobilin şasesine işlenmiştir. Çoğunlukla otomobilinizin sürücü kapısının direğinde yada otomobilin ön camının sol alt köşesinde yer alabilir . Bunun dışında doğru yazılması kaydı ile şase nosunu arabanın ruhsatında veya sigorta poliçesinden kontrol edebilirsiniz. Chevrolet şase no ile parça sorgulama linkinden otomobiliniz şase numarasının son 8 hanesini yazıp ücretsiz olarak Şase no sorgulama yaptırabilirsiniz ve istediğiniz orjinal ve ucuz oto yedek parçalara göz atabilirsiniz. Yedek parça sayfasından otomobilinizi manuel olarak seçip oto yedek parçalara göz atabilirsiniz.

Chevrolet markalı otomobillerin aşağıdaki modelleri için şase sorgulama sistemi mevcuttur:

Binek araç :Aveo t200 , t250 , t255 , t300 , Beretta , C1500 , c2500 , pick-up , Camaro , Captiva , Corvette , Cruze j300 , j305 , j308 , Evanda , Impala , Kalos , Lacetti , Matiz , Nubira , Rezzo , Spark

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.