Citroen otomobiller için şaseden parça sorgulama

Citroen markalı otomobiller için şase nodan parça sorgulama

Citroen markalı araçlarınız için geliştirilmiş citroen şase no ile parça sorgulama sistemine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Citroën markası 1919 yılında André Citroën tarafından kurulmuştur. Citroën Fransız otomobil üretici grubu olan PSA grubuna 1976 yılında bağlanmıştır. Bu neden ile parçaların büyük çoğunluğu peugeot araçlar ile aynıdır.

Şase numarası nedir ne işe yarar?

Şase numarası otomobilinizin özelliklerinin kayıt altına alındığı kimlik numarasıdır.17 harf ve rakamlardan oluşur ve hatalar dışında eşsizdir. Şase numarası ile otomobilin bir çok özelliğe ulaşılabilir.Yetkili servisler, bakım – onarımları ve orjinal parça değişikliklerini otomobilin şase numarasına kayıt ederler. Böylece otomobillerde yapılan değişiklikler kayıt altına alınmış olur.

Şase no sorgulama

Otomobillerin şase numaraları 17 harf ve sayıdan oluşur. Doğru bir şekilde şaseden sorgulama yapılabilmesi için şase numarasının hatasız yazılması gerekmektedir. Citroen ve peugeot markaları için otomobilin özelliklerine ulaşmada son 8 hane yeterli olmaktadır.

Şase numarasını nerede bulabilirim?

Şase numarası otomobilin şasesine işlenmiştir. Genelde otomobilinizin sürücü kapısının direğinde yada otomobilin ön camının sol alt köşesinde yer alabilir . Bunun dışında doğru yazılması kaydı ile şase nosunu arabanın ruhsatında veya sigorta poliçesinden kontrol edebilirsiniz. Citoren şase no ile parça sorgulama linkinden otomobiliniz şase numarasının son 8 hanesini yazıp ücretsiz olarak Şase no sorgulama yaptırabilirsiniz ve istediğiniz orjinal ve ucuz oto yedek parçalara göz atabilirsiniz. Yedek parça sayfasından otomobilinizi manuel olarak seçip oto yedek parçalara göz atabilirsiniz.

Citroen markalı otomobillerin aşağıdaki modelleri için şase sorgulama sistemi mevcuttur:

Binek araç :
SAXO , C1 , C2 , C3 , PLURIEL , PICASSO , AIRCROSS , NEMO BİNEK , BERLINGO , BERLINGO , BERLINGO ARAÇ (B9)
XSARA , PICASSO , C-ELYSEE , C4 , C4PICASSO , CACTUS , AIRCROSS , XANTIA , C5 , C5 , C5 II , C6 , EVASION , C8 , C-CROSSER , JUMPY COMBI , SPACETOURER , DS 3 , DS 4 , DS 5

Ticari araç :
C15 , C25 , NEMO TİCARİ , BERLINGO , JUMPY , JUMPER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.