Mazot Filtresi nedir , Mazot filtresi ne işe yarar ?

Mazot Filtresi nedir ve Mazot filtresi ne işe yarar ?

Mazot Filtresi nedir?

Aracınızın kullandığı yakıtın içerisinde toz , kir ve pompadaki tortulardan kirlenir. Bu kir Mazot alınması esnasında yakıt deposuna girer.Yakıt deposunda zararlı maddeler birikmeye başlar.Bu biriken zararlı maddeler hem motorunuza zazarar verir hemde daha fazla mazot harcanmasına neden olur.Bu yüzden motora giden yakıtı temizlemek gerekir.İşte bu tortuları temizleyen ve kiri yakıttan arındıran parçaya Mazot filtresi denir.Mazot filtresi yakıtın içindeki istenmeyen maddeleri temizlemek için kullanılan filtredir.

Mazot Filtresi ne işe yarar?

Yakıt filtresi ne işe yarar ? Mazot filtresi otomobilin motoruna giden Mazotu temizlemek için kullanılır.Mazot filtresi araca zarar verecek kötü maddeleri süzer.Yakıt filitreleri iki çeşittir.İlki Mazot filtresi ikincisi ise benzin filtresidir.Mazot filtresi de motora giden yakıtı temizlemek için kullanılır.Mazot filtrelerinde orjinal ürünleri kullanmak daha yararlı olacaktır.

Mazot filtresi
Mazot filtresi

Mazot Filtresi kullanım süresi dolarsa ne olur?

Yakıt filtresi bozulursa ne olur ? Dizel yakıt kullanan otomobillerin motoruna giden mazotun temizlenmesi için kullanılan Mazot filtresi tıkanırsa motora giden yakıtın azalmasına neden olur buda çekişi kötü etkiler.Bunun dışında mazot filtresi kirlenirse yakıtı yeteri kadar temizleyemeyecek ve motora kirin tortunun birikmesine neden olacaktır.Motor kirlenecek , boğulmalar yaşanacak ve bir süre sonra motor işlemez hale gelecektir.Motorunuz otomobilinizin kalbidir ve en yüksek korumayı hakkeder.

Mazot Filtresi ne zaman değiştirilir?

Mazot Filtresinin periyodik değiştirme zamanı her bakım süresi içinde yapılması tavsiye edilir.Bu süre temiz yakıt kullananlar için iki bakımda bir de yapılabilir. Araç için kullanılan Mazot kirli yapıya sahip ise periyodik bakımları beklemeden filtre değiştirilmelidir. Bunun haricinde gözle kontrol etmek de yararlı olabilir.

Mazot Filtresi bakımı nasıl yapılır?

Mazot filtresi bakımı nasıl yapılır? Mazot Filtresinin periyodik bakım zamanı geldiğinde her bakım süresi içinde yapılır. Mazot filtresi Mazot pompasından motora giden hortumların üzerinde olur ve değişimi kolay bir şekilde uzman kişiler tarafından yapılabilir.Sizin bu filtreyi değiştirmeniz büyük risk ihtiva eder.Lütfen Mazot filtresini kendiniz değiştirmeye çalışmayınız.

Mazot Filtresi çeşitleri nelerdir?

Mazot Filtresi normal kağıt filtre olabileceği gibi sensörlü ısıtmalı yada her iki çeşitte olabilir.Sensörler yada ısıtmada arıza oluştuğunda motor da arıza lambasını yakacaktır. Buna göre filtre değiştirmek gerekebilir.

Mazot Filtresi arızası nasıl anlaşılır?

Yakıt filtresi arızası nasıl anlaşılır ? Mazot Filtresinin periyodik değiştirme zamanı geçtiğinde araçta çekişte düşme , aşırı ısınma , boğulma gibi belirtiler ile kendini gösterebilir. Bunun dışında yakıt sarfiyatında yükselme gibi sorunlarda ortaya çıkabilir.Motor kaputunun içindeki bazı sensörlerden farklı sinyaller gelebilir ve arıza ışığı yanabilir. Bu gibi durumlarda araç makineye bağlanıp arıza kodları incelenmelidir ve buna uygun tamir işlemlerine geçilmelidir.

Mazot Filtresi zamanında değişmez ise.

Mazot filtresi zamanında değişmez ise üzerinde biriken kirler çoğalacak ve bu kirler filtreyi tıkayacaktır.Bu kirler hem motoru kirletecek hemde aracın daha fazla yakıt kullanmasına neden olacaktır. Filtre zamanında değişmez ise araca büyük zararı vardır.Otomobilinizi riske atmamak için yedek parça siteleri arasında en hızlı olan sitemizden online ve ucuz fiyatlı Mazot filtre sipariş edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.