Volkswagen şase numarasından parça sorgulama sistemi

Volkswagen şase numarasından parça sorgulama sistemi

Marka : Volkswagen Menşei Almanya Kuruluş yılı: 1937

Şirketin adı, yerel dilde “halkın otomobili” anlamına gelmektedir. Volkswagen amblemi, VAG sahip olduğu markalar Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat, Skoda, Volkswagen’dir.  Porsche mühendisi Franz Xaver tarafından tasarlandı. 1948’den günümüze VW iki harfi Almanya’nın Wolfsburg şehrini simgeliyor.Volkswagen gelişimini hızlandıran bir unsur olarak 2.Dünya savaşındaki almanya’nın ihtiyaçları olarak belirtmemiz hata olmaz. Savşata, Rusyanın sert iklimine ayak uydurabilmek için hava soğutmalı motoru icad ettiler. 1980 yılından sonra dünya piyasasına açılmak için çalışmalarını hızlandırdı.1986’da Golf GTI 16V aracı ile Grup A Dünya Ralli Şampiyonu oldu ve dünyada iyice tanınır hale geldi.Bu sayede 1987 yılında 50milyonuncu otomobilini üretti.

Şase numarası (vin) nedir ? Otomobillerde nerede bulunur ?

Şase numarası VIN yani Vehicle Information Number olarak geçen Şase no otomobilinizin kimlik numarasıdır. Vin ile otomobilinizin bilgilerini ve özelliklerini çeşitli servis programından sorgulayıp , bize izin verildiği oranda bilgiye ulaşabilmekteyiz. Bu sayede sipariş ettiğiniz Volkswagen yedek parçalar aracınıza %100 uyumluluğu kontrol edilmenin dışında Şase sorgulaması ile adres bilgisine , araç plakasına, eski sahiplerine , kesilen cezalara yada serviste geçirdiği işlemlere erişemiyoruz.Bu sayede şase numarası sisteme girerken yada sinsed oto ya paylaşırken kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Seri 1 adıyla tanınan ilk Volkswagen kamyonu 1928’de üretildi. Volkswagen’nun ilk otobüsü, B1, 1934’te piyasaya çıktı. Volkswagen 1940’lardan sonra uçak motorları üretimine de başladı. Volkswagen otomobilleri kurulduğundan bu yana sağlamlıkları ve güvenilirlikleriyle pazarlanmıştır.3 noktalı emniyet kemeri , silecek , çocuk emniyet kilidi , City saffety yani şehir içinde ani trafik durması acil freni gibibir çok güvenlik sistemini geliştiren markadır.

Şase numarası nerede bulunur ? Şase numarası ön sol kapı direğinde yada otomobilinizin ön camının sol altında , motor kaputunun sol üst kısmında , ön teker çamurluğunun şase ile birleşen yerinde yada ön kaputun ön ucunda yer alır bunun dışında şase numarasına Tüvtürk’ün muayene evraklarından , ruhsatınızdan , noter devir evraklarından yada sigorta poliçenizden ulaşabilirsiniz.

Volkswagen markalı otomobiller için şase no ile ucuz yedek parça sorgulama

Volkswagen markasının binek , SUV ve ticari araçları için geliştirilen Volkswagen şase no ile yedek parça bedava sorgulama bölümünde aracınızın 17 haneli şase numarasını yazarak en uygun fiyatlı orjinal , garantili ve en ucuz şekilde online sipariş edebilirsiniz.

Şase no sorgulamasında kullanılabilen Volkswagen modelleri : Amarok, CC, Caddy, Caravelle, Crafter, EOS, Fox, Golf, Golf Sportsvan, Golf Plus, Golf Variant, Jetta, Multivan, New Beetle, New Beetle Convertible , Passat, Passat Variant, Phaeton, Polo, Scirocco, Sharan, Touran, Tiguan, Touareg, Transporter olarak sıralanmıştır. VAG VIN Vehicle Information Number parta lookup Sistem tarafından Volkswagen yedek parça fiyatları şase numaranızın doğru okunabilmesi için şase numarasını yazarken hata yapılmamalı ve 17 haneli numaranın doğru bir şekilde yazılması gerekmektedir. Fiyatların oluşması birkaç dakikalık kısa bir bekleme süresi gerektirir bundan sonra en ucuz yedek parçaları ve orjinal yedek parçaları sitemizden sipariş edebileceksiniz. Yedek parça siteleri arasında en ucuz fiyatlar , garantili yedek parça ve ucuz yedek parça fiyatları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.Sağ alt köşedeki canlı destekten iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.