Alfa Romeo Şase Numarasıyla Parça Sorgulama

Alfa Romeo Şase Numarasıyla Parça Sorgulama

Alfa Romeo üreticisi için şase no ile parça sorgulama sistemi aşağıdaki modelleri kapsamaktadır.
Alfa Romeo 145 , Alfa Romeo 146 , Alfa Romeo 147 , Alfa Romeo 155 , Alfa Romeo 156 , Alfa Romeo 159 , Alfa Romeo 164 , Alfa Romeo 166 , Alfa Romeo 4c , Alfa Romeo 8c , brera , gtv , spider modelleri için Alfa Romeo şase no ile parça sorgulama sistemine burdan ulaşabirsiniz.

Okumaya devam et “Alfa Romeo Şase Numarasıyla Parça Sorgulama”

Audi marka otomobiller için şase no ile parça sorgulama sistemi

Audi marka otomobiller için şase no ile parça sorgulama sistemi

Audi marka otomobiller için Audi A1 , Audi A2 , Audi A3 , Audi A4 ,Audi A5 , Audi A6 ,Audi A7 ,Audi A8 ,Audi Q3 ,Audi Q5 ,Audi Q7 ,Audi RS , Audi TT ve diğer modellerin şase noları ile parça sorgulama yapabileceğiniz sayfaya burdan ulaşabilirsiniz.

Şase numarası nedir?

Şase numarası  otomobilinizin özelliklerini belirtildiği kimlik numarasıdır. Vin numarasından otomobilin birçok özelliğini anlayabiliriz.Şase no için bir nevi kimlik numarasıda diyebiliriz. Şase numarası 17 karakterden (harf ve rakamlardan) oluşur ve benzersiz bir koda sahiptir.

Okumaya devam et “Audi marka otomobiller için şase no ile parça sorgulama sistemi”

Şase numarası ile yedek parça sorgulama sistemi yayında

Şase numarası ile parça sorgulama

Sinsed oto yedek parçadan bir ilk daha , şase numarası ile yedek parça sorgulama sistemi yayında.  şaseden parça sorgulama sayfasından aracınızı sorgulayabilirsiniz.

Şase numarası ile parça sorulama nasıl yapılır?

Şase numarası ile yedek parça sorgulamak için gerekli olanlar 17 haneli şase numarası ve bu sayfadan şase numarasını tanıtmaktır.Şase numarası sisteme girildiğinde yaklaşık 2 ile 5 dakika arasında orjinal referanslar sitemizdeki orjinal ve muadil parçalar ile eşleştirilecek kategoriler oluşturulacak ve ekranınıza yansıtılacaktır.İlk seferde süren bu kısa işlem sonraki ziyaretleriniz için kaydedilecek ve soraki şase numarası girişlerinde anında parçalar listelenecektir.

Şase numarası nedir?

Şase no ” vin ” yani vehicle identifier number otomobiller için özelliklerin belirtildiği kimlik numarasıdır. Vin numarasından otomobilin birçok özelliğini anlayabiliriz.Şase no için bir nevi parmak izi yada kimlik numarasıda diyebiliriz. Şase numarası 17 karakterden (harf ve rakamlardan) oluşur ve benzersiz bir koda sahiptir.Şase numarasının bir çok kullanım alanı vardır.Sigorta şirketleri, yetkili servisler ve maliye işleri için kullanımı oldukça yaygındır. Otomobilinizin kimlik numarası ile aracınızın özelliklerini yetkili servis programları vasıtası ile incelenmektedir. Yetkili servisler aracın geçmiş hareketlerini bu numara ile kayıt altına alırlar , yedek parça tedarikçileri ise daha çok otomobilin fabrikadan çıktığı haliyle ilgilenmektedir ve buna uygun parça sorgulaması yapmaktır.

Okumaya devam et “Şase numarası ile yedek parça sorgulama sistemi yayında”