Citroen otomobilleri için şaseden yedek parça sorgulama

Citroen marka otomobiller için şase numarasından oto parça sorgulama sistemi

Citroen markalı otomobiller için geliştirilmiş Citroen şase numarasından parça sorgulama sistemine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Citren markası 1919 yılında Andre Citroen tarafından kurulmuştur ve merkezi Fransadır. Psa grubuna 1976 yılında katılmıştır.

Şase numarası nedir ne işe yarar?

Şase numarası otomobillerin fabrikada üretimindeki özelliklerinin kayıt altına alındığı bir çeşit kimlik numarasıdır.Şase no 17 karakterden oluşur ve hatalar dışında benzerisizdir. Şase no ile otomobilin özelliklerine ulaşılabilir.Yetkili servisler, bakım ve onarımları yada otomobildeki orjinal parça değişikliklerini şase numarasına kayıt ederler. bu sayede otomobillerde yapılan değişiklikler kayıt altına alınmış olur.Oto yedek parça satıcıları ise üreticilerin sunduğu kataloglardan şase numarası girişi yaparak gerekli parçaların orjinal numaralarına ve kodlarına ulaşabilirler. Sinsed oto yedek parça‘nın size sunmuş olduğu sistemde ise orjinal numaralar stoktaki parça kodları ile eşleştirilerek kategorilere ayrılır ve size sadece parçaları inceleyip satın almak düşer.

Şase no sorgulama

Otomobillerin şase numaraları 17 karakterden oluşur. Doğru bir şekilde şaseden sorgulama yapılabilmesi için şase numarasının hatasız olması gerekmektedir. Citroen marka otomobiller için1996 ve sonrası araçlarda şase numarası tam olarak okunabilmekte ve parçalar %100 uyumlu olmaktadır. Tabi aracınızda önceden yapılan değişiklikler parçaların uyumluluğunu etkileyebilir.

Şase numarasını nerede bulabilirim?

Şase numarası otomobilin şasesine soğuk damga ile işlenmiştir. Çoğunlukla otomobilinizin sürücü kapısının direğinde yada otomobilin ön camının sol alt köşesinde yer alabilir . Bunun dışında doğru yazılması kaydı ile şase nosunu arabanın ruhsatında veya sigorta poliçesinden kontrol edebilirsiniz. Citroen şaseden parça sorgulama linkinden otomobiliniz şase numarasının son 8 hanesini yazıp ücretsiz olarak Şase no sorgulama yaptırabilirsiniz ve istediğiniz orjinal ve ucuz oto yedek parçalara göz atabilirsiniz. Yedek parça sayfasından otomobilinizi manuel olarak seçip oto yedek parçalara göz atabilirsiniz.

Citroen otomobillerin aşağıdaki modelleri için şase sorgulama sistemi mevcuttur:

Binek araçlar :

Citroen C1 , Citroen C2, Citroen C3 , Citroen C4  , Citroen C4 2 , Citroen C4 Picasso , Citroen C4 Sedan  , Citroen C5 , Citroen C5 2 , Citroen C6 , Citroen C-Elysee , Citroen Grand C4 Picasso , Citroen Xsara Picasso , Citroen Saxo , Citroen Xsara , Citroen Xantia ,

DS serisi :

Citroen DS3 , Citroen DS4 , Citroen DS5

Ticari araçlar :

Berlingo , Jumper , Jumpy , Nemo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.