Benzin Filtresi nedir ve ne işe yarar ?

Benzin Filtresi nedir, benzin filtresi ne işe yarar ?

Benzin Filtresi nedir?

Otomobilin yakıtı içerisinde toz , kir ve pompadaki tortulardan kirlenir ve bu kir benzin alınması esnasında benzin deposuna girer.Benzin deposunda istenmeyen maddeler birikmeye başlar.Bu oluşan araca zararlı maddeler hem motorumuzazarar verir hemde daha fazla benzin harcanmasına neden olur.Bu yüzden motora giden benzini temizlemek gerekir.İşte bu tortuları temizleyen ve kiri benzinlerden arındıran parçaya benzin filtresi denir.Benzin filtresi yakıtın içindeki istenmeyen maddeleri temizlemek için kullanılır.

Benzin Filtresi ne işe yarar?

Yakıt filtresi ne işe yarar ? Benzin filtresi otomobilin motoruna giden benzini temizlemek için kullanılır.Benzin filtresi araca zarar verecek maddeleri süzer.Yakıt filitreleri iki çeşittir.İlki benzin filtresi ikincisi ise mazot filtresidir.Benzin filtresi de mazot filtreside aynı görevi yapar motora giden yakıtı temizlemek.Benzin filtrelerinde orjinal ürünler kullanmakta fayda vardır.

benzin filtre
benzin filtre

Benzin Filtresi kullanım süresi dolarsa ne olur?

Yakıt filtresi bozulursa ne olur ? Otomobilin motoruna giden yakıtın temizlenmesi için kullanılan benzin filtresi tıkanırsa motora giden yakıtın azalmasına neden olur buda çekişi kötü yönde etkiler.Bunun dışında benzin filtresi fazlasıyla kirlenirse yakıtı temizleyemeyecek ve motora kirin tortunun birikmesine neden olacaktır.Motor kirlenecek , boğulmalar yaşanacak ve bir süre sonra işlemez hale gelecektir.Motorunuz otomobilinizin kalbidir ve en yüksek korumayı hakkeder.

Benzin Filtresi ne zaman değiştirilir?

Benzin Filtresinin periyodik değiştirme zamanı her bakım süresi içinde yapılmalıdır. Araç için kullanılan benzin kirli yapıya sahip ise periyodik bakımları beklemeden filtre değiştirilmelidir. Bunun haricinde gözle kontrol etmek de yararlı olur.

Benzin Filtresi bakımı nasıl yapılır?

Yakıt filtresi bakımı nasıl yapılır? Benzin Filtresinin periyodik bakım zamanı geldiğinde her bakım süresi içinde yapılır. Benzin filtresi benzin pompasından motora giden hortumların üzerinde olur ve değişimi kolay bir şekilde uzman kişiler tarafından yapılabilir.Sizin bu filtreyi değiştirmeniz büyük risk ihtiva eder.Lütfen benzin filtresini kendiniz değiştirmeye çalışmayınız.

Benzin Filtresi arızası nasıl anlaşılır?

Yakıt filtresi arızası nasıl anlaşılır ? Benzin Filtresinin periyodik değiştirme zamanı geçtiğinde araçta çekişte düşme , aşırı ısınma , boğulma gibi belirtiler ile kendini gösterebilir. Bunun dışında yakıt sarfiyatında yükselme gibi sorunlarda ortaya çıkabilir.Motor kaputunun içindeki bazı sensörlerden farklı sinyaller gelebilir ve arıza ışığı yanabilir. Bu gibi durumlarda araç makineye bağlanıp arıza kodları incelenmelidir ve buna uygun tamir işlemlerine geçilmelidir.

Benzin Filtresi zamanında değişmez ise.

Benzin filtresi zamanında değişmez ise üzerinde biriken kirler çoğalacak ve bu kirler filtreyi kirletecektir.Bu kirler hem motoru kirletecek hemde aracın daha fazla benzin kullanmasına neden olacaktır. Filtre zamanında değişmez ise cüzdana büyük zararı vardır.Otomobilinizi riske atmamak için yedek parça siteleri arasında en hızlı olan sitemizden online ve ucuz fiyatlı benzin filtre sipariş edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.