Debriyaj seti nedir nasıl çalışır.

Debriyaj seti , Baskı Balata ve bilyadan oluşur. Eski model otomobillerde mekanik bilya kulanılmaktayken yeni nesil otomobillerde genellikle hidrolik debriyaj sistemleri kullanılmaya başlanmıştır. Hidrolik debriyaj rulmanları sayesinde debriyaj üst merkezi ve debriyaj alt merkezi ne ihtiyaç kalmamıştır.Hidrolik bilyalı sistemlerde debriyaj setleri baskı balata şeklinde 2li olarak satışı yaygındır.

Debriyaj setlerinin görevi motordan gelen hareket enerjisini difransiyele ve aks mili ile tekerleklere iletip otomobilin hareket etmesini sağlamaktır. Tabi vites geçişlerinde bu hareketin kesilip vites kutusu içindeki dişlilerin uygun pozisyona getirilmesi gereklidir. Bunun için debriyaj setinin 2. görevi olan iletim kesimi devreye girer. Debriyaj pedalına basılınca debriyaj diski volandan ayrılır ve tekerleklere iletilen güç kesilmiş olur.

Disklerin kalitesi debriyaj setinin ömrünü yakından ilgilendirir. Debriyaj diski ne kadar güçlü ve dayanıklı imal edilmişse debriyaj setlerinin ömrüde o kadar uzamaktadır. Tam bu noktada sitemiz devreye girmektedir. Orjinal markalar ile satışa sunulan debriyaj setlerimiz ile konforunuzdan taviz vermeden , otomobilinizi ve sizi yarı yolda bırakmayacak setleri sitemizden en uygun fiyatlar ile sipariş edebilirsiniz.

Sitemizdeki Debriyaj setlerimizin özellikleri :

  • Eniyi şekilde dayanıklı
  • Aşınamlara karşı dayanıklı
  • Uzun ömürlü
  • Yüksek performans
  • Kusursuz tasarım
  • Orjinal markalı kaliteli
  • Ucuz ve hızlı ulaşım

Alman Fransız İtalyan Japon Kore araçlarınız için gönül rahatlığı ile debriyaj aksamlarını online olarak sitemizden sipariş edebilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.