Polen Filtresi nedir ve ne işe yarar?

Polen Filtresi nedir, Polen filtresi ne işe yarar ?

Polen Filtresi nedir?

Otomobilin kabini toz , kir ve polenlerden kirlenir ve bu kir kabin içindeki havanın kötü kokmasına neden olur.Bu oluşan kötü koku hem bizi rahatsız eder hemde sağlığımız için zararlıdır.Bulunduğu ortamda kötü kokuyu kimse istemez.Bu yüzden kabin içindeki kötü kokan havayı temizlemek gerekir.İşte bu kötü kokuyu temizleyen ve havayı polenlerden arındıran parçaya polen filtresi denir.Polen filtresi kabindeki havayı temizlemek için kullanılır.

Polen Filtresi ne işe yarar?

Polen filtresi aracın içinde soluduğumuz havayı temizlemek için kullanılır.Polen filtresi kötü kokuları süzer bunun dışında daha kaliteli olan ve kağıt yerine karbon malzemeden kullanılan karbonlu filtreler de mevcuttur.Karbon kullanılan filtrelerin adına kısaca kabin filtresi denir.Polen filtresi de kabin filtresinin de yaptığı iş aynıdır yani otomobilin kabin havasını temizlemek.Filtre seçiminde kabin filtreleri tavsiye edilmektedir. Bize göre orjinal polen filtresi almaktansa, yerli üretimi kabin filtresi kullanmak daha ekonomik ve daha sağlıklı olacaktır.

Kabin filtresi
Kabin filtresi
Polen filtre
Polen filtresi

Polen Filtresi kullanım süresi dolarsa ne olur?

Otomobilin kabin içindeki havayı temizlemek için kullanılan filtrenin üzerinde kötü koku yayan parteküller zamanla birikecektir.Bu parteküller bakteri üretecek ve filtrenin üzerini kaplayacaktır.Bu biriken maddeler polen filtresini kirletecektir.Bu şekilde ki filtre kabin havasını temizlemekten ziyade havayı kirletir ve sağlığa çok zararlıdır.Polen filtresi kullanım süresi geçitiğinde filtre tıkanacaktır bu nedenden kabine fan motoru ile iletilen hava  miktarı azalacaktır.Buna bağlı olarak kabin içindeki hava yeterince temizlenmeyecek ve kötü kokmaya başlayacaktır.

Polen Filtresi ne zaman değiştirilir?

Polen Filtresinin preiyodik değiştirme zamanı yoktur. Araç içinde ki hava kötü ve rahatsız edici duruma geliğinde filtre değiştirilmelidir. Bunun dışında gözle de kontrol etmek faydalı olacaktır.

Polen Filtresi zamanında değişmez ise.

Polen filtresi zamanında değişmez ise üzerinde biriken kirler çoğalacak ve bu kirler bakteri üretecektir.Bu bakteriler hem havayı kirletecek hemde sizi astım etmeye kadar gütüren bir sürece getirebilir.gütürebilir. Filtre zamanında değişmez ise sağlığa büyük zararları vardır.Sağlığımızı riske atmamak için yedek parça siteleri arasında en hızlı olan sitemizden online ve ucuz fiyatlı polen filtre sipariş edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.